Dobór odpowiedniej metody łączenia poszczególnych elementów ma ogromny wpływ na trwałość i stabilność konstrukcji. W zależności od rodzaju tworzywa stosuje się preparaty o określonych właściwościach i przeznaczeniu. Jednym z najbardziej uniwersalnych produktów jest epoksyd, który jest składnikiem żywic jedno lub dwuskładnikowych.

Epoksyd stosuje się jako kompozyt do utwardzania powierzchni lub wykonywania laminatów ochronnych. Ze względu na dobre właściwości przyczepne oraz wysoką wytrzymałość, znalazła także zastosowanie jako kleje epoksydowe. Są one powszechnie stosowane w przemyśle, motoryzacji, a także w warunkach domowych.

Kleje epoksydowe – uniwersalne preparaty

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów o różnym przeznaczeniu. Ich podstawowym składnikiem są epoksydy i utwardzacze, które mogą być stosowane do łączenia powierzchni o różnej strukturze. Kleje epoksydowe najczęściej występują w formie transparentnych płynów, przez co mogą być stosowane w widocznych miejscach. Ze względu na swoją uniwersalność, epoksydy sprawdzą się do łączenia tworzyw sztucznych, drewna, plastiku, kamienia, a także elementów metalowych.

Epoksydy – właściwości

Preparaty na bazie żywic epoksydowych są cenione ze względu na doskonałe parametry. Swoich właściwości nie tracą nawet w trudnych warunkach, dlatego kleje epoksydowe są chętnie wykorzystywane w wielu branżach. Do najważniejszych zalet tych produktów zaliczają się:

  • odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych,
  • niepodatność na skrajne temperatury,
  • doskonała przyczepność do różnych powierzchni,
  • wysoka wytrzymałość na nacisk, drgania i prężenia mechaniczne.

Kleje epoksydowe mogą być używane do trwałego łączenia elementów motoryzacyjnych, przewodów instalacyjnych i innych konstrukcji. Epoksydy są odporne na wilgoć i środki chemiczne, a przy tym nie przewodzą prądu. Stanowią więc bezpieczny i skuteczny preparat, który sprawdzi się nawet w trudnych warunkach.

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.