Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Filtr»

Pasty montażowe oraz specjalne środki antyzatarciowe to wysokiej jakości produkty, które są podstawowym wyposażeniem wykorzystywanym w przemyśle oraz motoryzacji. Korzysta z nich także przemysł chemiczny, metalurgiczny, szklarski czy stoczniowy. Coraz częściej także pasty smarne doceniają przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji papieru i różnego rodzaju opakowań. W każdym z wymienionych obszarów wykorzystuje się specyficzne dla niej pasty smarne czy montażowe – zależnie od zapotrzebowania.

Pasta antyzatarciowa – charakterystyka preparatu

Zadaniem produktów takich jak pasta antyzatarciowa jest przede wszystkim redukcja wycierania się poszczególnych komponentów oraz ochrona przez tak zwanymi zapiekami, które uniemożliwiają np. odkręcenie śrub, czy innych połączeń gwintowanych. W wielu przypadkach, jak wskazuje na to sama nazwa pasty montażowe czy nawet pasta antytararciowa to specyfiki, które ułatwiają wykonywanie połączeń kołnierzowych lub montaż uszczelek odpowiedzialnych za sprawne działanie maszyn. Pasta antytarciowa czy pasta antyzapiekowa to także preparaty, które są odporne na wysokie
temperatury oraz ciśnienie pracy. To przekłada się na ich wytrzymałość i zabezpieczenie połączeń gwintowanych na długi czas. Dodatkowym plusem jest ochrona przed wilgocią i działaniem wody. To z kolei sprawia, że doskonale zapobiegają powstawaniu korozji.

Uniwersalne pasty smarne wysokiej jakości

Oprócz dostępnych w ofercie smarów przeznaczonych do konkretnego zastosowania można znaleźć także wyjątkowo uniwersalne pasty montażowe, które mają wysoką odporność na działanie wody, kwasów, ługów, a dodatkowo nie zawierają metali. Tego typu preparaty wykorzystuje się w miejscach, gdzie wykonuje się różnego rodzaju połączenia śrubowe lub w maszynach szczególnie
narażonych na obciążenia podczas pracy. Służą one np. podczas wtłaczania kół lub łożyska za pomocą prasy. Jest to także dobry wybór dla tych osób, które nie są pewne, jaki preparat byłby odpowiedni do konkretnego zastosowania.
Sprawdź również uszczelniacze.