Zastosowanie przemysłowych środków smarnych jest konieczne do zapewnienia poprawnej pracy maszyn i urządzeń. Dzięki nim minimalizowane jest tarcie i nagrzewanie się ruchomych elementów. Smary stosuje się w celu zabezpieczenia części i elementów przed zatarciem, zapieczeniem i korozją.

Komponenty pracujące w trudnych warunkach, gdzie są nieustannie narażone na działanie niekorzystnych czynników, muszą być odpowiednio zabezpieczone. W tym celu wykorzystuje się pasty smarowe, które zapewniają płynne działanie poszczególnych elementów i zapobiegają ścieraniu się powierzchni. Pasty montażowe znajdują szerokie zastosowanie w branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz podczas samodzielnego przeprowadzania napraw.

Pasty smarne – właściwości

Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór produktów, które różnią się przeznaczeniem i parametrami. W sprzedaży mamy pasty montażowe i smarowe od renomowanych producentów, co gwarantuje ich trwałość i skuteczność nawet w trudnych warunkach. Proponowane preparaty sprawdzą się podczas naprawy części maszyn i komponentów motoryzacyjnych, które wymagają zabezpieczenia przed niekorzystnymi czynnikami. Pasty smarne wykorzystuje się również w przypadku gwintów i śrub, aby ułatwić ich przykręcenie oraz chronić przed zapieczeniem. Stanowią więc uniwersalne produkty o wszechstronnych działaniu, które poprawiają jakość przeprowadzonych napraw. Dostępne u nas pasty smarne:

  • zapobiegają zacieraniu i korodowaniu części,
  • ułatwiają montaż i demontaż części,
  • chronią elementy przed zapieczeniem,
  • są odporne na działanie wilgoci, skrajnych temperatur oraz drgań,
  • dobrze przylegają do powierzchni i nie niszczą powłok metalowych,
  • łatwo się aplikują, są wydajne i trwałe.

Poszczególne rodzaje past montażowych mogą się nieco od siebie różnić konkretnymi właściwościami. W ofercie znajdziesz więc np. produkty przewodzące elektrycznie lub zapobiegające zakleszczeniu elementów pracujących w ekstremalnych warunkach i przy dużych obciążeniach.

Zastosowanie pasty montażowych

Oferujemy preparaty w opakowaniach o różnej gramaturze, również w formie sprayu ułatwiającego aplikację. W sprzedaży mamy pasty smarowe miedziane, aluminiowe oraz uniwersalne, które sprawdzą się w przypadku większości napraw. U nas kupisz też preparaty antyzapiekowe oraz przeciw zakleszczaniu części działających w trudnych warunkach.

Zapraszamy do zakupu!