Riepe LPZ/V – środek antyadhezyjny do okleiniarek

Riepe antyadhezyjny LPZ V

Jedynym sposobem uniknięcia konsekwencji przywierania resztek kleju do przedmiotu obrabianego jest stosowanie odpowiednio dobranego środka antyadhezyjnego.

Czym są środki antyadhezyjne?

Antyadhezyjne środki są to preparaty które po aplikacji na daną powierzchnię zmniejszają jej przyczepność (adhezję). Pozwalają one uzyskać gładką i estetyczną powierzchnię bez żadnych plam i odbarwień.

Pozostałości kleju na obrabianym materiale niosą za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Zabrudzenia powstałe w procesie obróbki obniżają wartość wizualną produktu końcowego, wymuszają ręczne czyszczenie, które zajmuje zdecydowanie więcej czasu i wymaga zastosowania agresywnych preparatów czyszczących. Dodatkowo podczas procesu obrabiania obrzeży resztki kleju doprowadzają do zabrudzeń w obrębie narzędzi i maszyny. Bardzo ważne jest więc stosowanie środków antyadhezyjnych, aby uniknąć niepotrzebnych nakładów pracy i kosztów.

Środek Antyadhezyjne Riepe

Środek antyadhezyjny Riepe LPZ/II zainstalowany na oklejarce IMA

Nasze specjalistyczne środki antyadhezyjne są przystosowane do wszystkich klei dostępnych w sprzedaży. Tuż przed obrabianiem formatów za pomocą urządzenia sterowanego elektronicznie, na górną i dolną część przedmiotu obrabianego (w okolicy krawędzi) nanosi się ultra cienką warstwę Środka Antyadhezyjnego Riepe LPZ/II ® . Elektronicznie sterowane urządzenie do środka antyadhezyjnego wymaga jedynie podłączenia do instalacji sprężonego powietrza o ciśnieniu 3 barów i gniazda eklektycznego 24 V/110V/ 230V.

W szczególnych przypadkach (np. maszyny bez obróbki formatów) używa się urządzenia rolkowego do nanoszenia środka antyadhezyjnego. Rolka nanosząca środek oddzielający spryskiwana jest za pomocą dyszy precyzyjnej specjalnym preparatem, a następnie rolka ta nanosi środek antyadhezyjny precyzyjnie na przedmiot obrabiany w obszarze krawędzi, który nie wchodzi w kontakt z nieobrobionym obrzeżem, przez co nie utrudnia procesu klejenia. Dzięki zaaplikowanemu preparatowi, wypływające pozostałości kleju nie mogą przywierać do przedmiotu obrabianego.

Klasycznym środkiem stosowanym w wymienionych wyżej aplikacjach jest Riepe LPZ/II. Podążając drogą ciągłego doskonalenia swoich produktów firma Riepe postanowiła poszerzyć portfolio dostępnych środków antyadhezyjnych.

NOWOŚĆ: Już jest! Udoskonalona receptura Środka Antyadhezyjnego Riepe LPZ!

LPZ 5 30l

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i coraz bardziej rygorystycznym wymogą środowiskowym, firma Riepe opracowała udoskonaloną recepturę środka serii LPZ. Prezentujemy Państwu Środek Antyadhezyjny RIEPE LPZ/V®

Riepe jest wiodącym na rynku producentem systemów natryskowych i środków chemicznych stosowanych w branży meblarskiej. Na swoją pozycję pracowali latami, budując markę i definicję stwierdzenia „jakość Riepe”. Aby zyskać uznanie producentów zarówno maszyn jak i użytkowników końcowych oferowanych rozwiązań – producentów mebli, prowadzili działania i udoskonalenia które stawiają zadowolenie klienta na pierwszym miejscu.

Dzięki ograniczeniu zawartości związków lotnych środek Riepe LPZ/V® jest bezpieczniejszy dla zdrowia i bardziej przyjazny dla środowiska, a zarazem zapewnia oczekiwany poziom skuteczności środka. Stanowi to znakomitą alternatywę dla produktów na bazie wody dostępnych na rynku.

Co to są związki lotne?

Lotne związki organiczne, (w skrócie LZO lub VOC z ang. Volatile Organic Compounds) jest to szeroka grupa związków organicznych, posiadających następujące właściwości:

  • w bardzo łatwy sposób zmieniają swój stan skupienia i ulatniają się,
  • temperatura wrzenia tych substancji mieści się w zakresie: 50-250°C (pomiar w warunkach ciśnienia normalnego 101,3 kPa).
  • charakteryzują się wysoką prężnością par i niską rozpuszczalnością w wodzie,

Tak jak wiele innych substancji chemicznych powszechnie stosowanych, LZO są to substancje toksyczne i bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, a zdecydowana większość z nich ma działanie kancerogenne (rakotwórcze). Przebywając w miejscach o podwyższonym stężeniu LZO możemy też spodziewać się bólu głowy, nudności i uczucia zmęczenia, częste są też podrażnia błon śluzowych, drog oddechowych, oczu i skóry Po dłuższym wystawieniu na ich działanie mogą pojawić się również uszkodzenia układu nerwowego.

Riepe antyadhezyjny LPZ V